خانه » فرهنگ و هنر » گردشگری » مروری بر جازبه های گردشگری چین + مکانهای تفریحی چین

مروری بر جازبه های گردشگری چین + مکانهای تفریحی چین

جازبه های گردشگری چین ,  مکانهای تفریحی چینسفر به چیندیدنیهای کشور چین  

 دیدنیهای کشور چین , مکانهای تفریحی چین , سفر به چین

محدودیت و منع ورود گردشگر به چین در سال 1976 برا تور های گردشگری برداشته و برای فرد به صورت انفرادی برای ورود به چین در سال 1985این ممنوعیت رفع شده است.

معروفترین جاذبه گردشگری چین دیوار چین است.این دیوار برای دفع مهاجمان سه سال قبل از میلاد مسیح درست شده است.

دیگر جاذبه های گردشگری چین شامل شهر ممنوعه، کاخ سلطنتی، در پکن؛ مقبره نزدیک از امپراطوران مینگ؛ شهر تاریخی هانگزو است.

در سال 2003، در مورد 11،403،000 گردشگران در چین وارد شدند. کل دریافتی از گردشگری در آن سال معادل 18.7 میلیارد $ تخمین زده شده است، نرخ اشغال 56٪ رشد داشته است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست

ورزش در چین

فعالیت های ورزشی در چین توسط کمیسیون فرهنگ و ورزش دولت فیزیکی و فدراسیون AllChina ورزشی هماهنگ شده است. فعالیت های ورزشی، ارائه شده توسط انجمن های ملی، شامل ژیمناستیک، غواصی، بسکتبال، فوتبال (فوتبال)، تنیس، دوچرخه سواری، شنا، والیبال، وزنه برداری، و کوه نوردی و…

المپیک تابستانی 2008در پین با قهرمانی خود چینی ها به پایان رسیده است.

چین ها در اکثر رشته ها ورزشی در جهان معروف هستند ولی ئر سه رشته،تنیس روی میز،ووشو،ژیمناستیک اکثر مدال های جهانی را از ان خود میکنند.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست

هزینه سفر در چین

هزینه سفر به چین در فواصل مختلف متفاوت است.وزارت امور خارجه آمریکا برآورد هزینه روزانه اقامت در شانگهای در 320 $ و در پکن در 241 $است.

برای ایرانی های مقیم ایران هزینه متفاوت است.برای دیدن هزینه میتوانید به بخش تور های چین مراجعه نماید.تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

شهر های چین

در ادامه به بررسی شهرهای چین ازقبیل:شانگهای،پکن،گوانژو… میپردازیم

گوانجو

یکی از بزرگترین شهر های چین میباشد،این شهر قطب و پایتخت جنوب چین است.گوانژو مهم ترین شهر جنوب چین از لحاظ حمل و نقل، صنعتی، مالی، و …،است.

این منطقه(گوانژو) ویژه توسعه اقتصادی و یک نقطه مهم تجاری با هنگ کنگ است. گوانژو مرکز یک مجتمع فولاد یکپارچه، کارخانه های تولید کاغذ، صنعت نساجی بلند تاسیس (ابریشم، پنبه، جوت، و اخیرا الیاف مصنوعی)، و کارخانه های تولید تراکتور، ابزار ماشین آلات، ماشین آلات، کاغذ روزنامه، شکر تصفیه شده، لوازم خانگی کوچک، لاستیک، دوچرخه، تجهیزات ورزشی، ظروف، سیمان و مواد شیمیایی است

جاذبه های گوانجو

گوانجو یک مرکز فرهنگی و آموزشی با چندین موسسه آموزش عالی، به ویژه دانشگاه سون یات سن (خورشید Zhongshan است)است ودانشگاه Jinan یکی از مهم ترین دانشگاه ها شرق اسیا است.جاذبه های گردشگری گوانجو شامل یک بتکده(معبد) بزرگ مشرف به رودخانه است بازارهای پر زرق و برق، بزرگداشت 1927 درگیری بین کمونیست ها و کومین تانگ؛ و برج کانتون (1،968.5 فوت / 600 متر) است.این برج مرکز گشت و گذار در گوانجو است که یکی از بلندترین ساختمان های مستقل در جهان است. موزه ه گوانگجو عبارت اند از؛ موزه شهرداری ، موزه یات سن خورشید، و موزه موسسه جنبش دهقانی.

چشمه اب گرم گوانجو یک مرکز درمانی طبیعی است.این چشم شفا بخش مرکز برای ماساژ و ارامش بخش مسافران گوانجو است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

نمایشگاه گوانجو
 جازبه های گردشگری چین ,  مکانهای تفریحی چین, سفر به چین 
*

نمایشگاه گوانجو (2016) بزرگترین نمایشگاه دوسالانه چین گونژا است. نمایشگاه گوانجو موثرترین راه برای توسعه روابط کسب و کار در چین است.نمایشگاه گوانجو حال به یک راه برای همه بازرگانان و مردان تجارت دنیا شده است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

Reed Flute Cave-غار نی

غار نی در حومه شمال غربی شهر Guilin واقع شده است. این یک نقطه عطف و گردشگری جاذبه های معروف در Guilin است. به طول 240 متر، آن یک غار سنگ آهک طبیعی با استالاگمیت های متعدد، استالاکتیت با اندازه و شکل های مختلف است. این غار یک شهر پریان با نور رنگارنگ به نظر می رسد و شهرت “کاخ هنرهای طبیعی” را دارد. این غار نام خود را از نی در حال رشد که می تواند مورد استفاده برای ایجاد فلوت ملودیک باشد برگرفته است.

این غار از سلسله تانگ بوجود آمده. این غار در سال 1959 پیدا شد و در حال حاضر تبدیل به یک جاذبه گردشگری است.Guilin حدود 70 کتیبه، مربوط به سلسله تانگ، که شامل سفرنامه ها و اشعار نوشته شده توسط بازدید کنندگان است دارد. پیش از آزادی چین در سال 1949، این غار منحصر به فرد توسط روستاییان نزدیک آنجا کشف شده است. روستاییان آن را به عنوان یک راز نگه داشته بودند ، چرا که آنها از آن به عنوان یک پناهگاه جنگ استفاده می کردند.

ورود به غار بازدید کنندگان طول می کشد آنها یک مسیر U شکل برای دیدن استالاگمیت مختلف، استالاکتیت با اندازه و شکل های مختلف را طی میکنند. نور باعث می شود غار مانند پریان شگفت انگیز باشد. گردش در اطراف غار و لذت بردن از زیبایی با شکوه غار، شما را با یک تجربه فوق العاده مواجه میکند.

به عنوان یکی از جاذبه های توریستی در Guilin، غار رید فلوت برای گردشگران بسیار هیجان انگیز میباشد. نزدیک به یک ساعت بازدید کل غار طول می کشد.

  سفر به چین , دیدنیهای کشور چین  
جازبه های گردشگری چین , سفر به چین
Elephant Trunk Hill

تپه تنه فیل در مرکز شهر Guilin در، استان Guangxi چین، در محل اتصال رودخانه لی و رودخانه شکوفه هلو واقع شده است. تپه به شکل یک فیل بزرگ با تنه آن که گویی مشغول آشامیدن از رودخانه است، از این رو نام فعلی آن تنه فیل است. تنه فیل یکی از تپه های معروف در چین است. و بسیاری از نقاط دیدنی در تپه، مانند غار ماه آب ، فیل چشم سنگی ، معبد HONGFENG ، و غیره وجود دارد.

تپه تنه فیل به عنوان نمادی از جمهوری خلق در نظر گرفته شده است. در اصل، این تپه لی هیل یا یی هیل نامیده می شد. پوشش به مساحت 13000 کیلومتر مربع، برج تپه 55 متر بالاتر از رودخانه لی و 108 متر طول و 100 متر عرض دارد. تپه های سنگ آهک 3.6 صدها میلیون سال پیش در بستر دریا تشکیل شده است.

هر ساله، تپه تنه فیل گردشگران بسیاری را در داخل و خارج از کشور جذب میکند. اگر شما یک برنامه برای بازدید Guilin،دارید تپه تنه فیل جاذبه ای است که باید حتما ببینید.

  دیدنیهای کشور چین

 جازبه های گردشگری چین ,  مکانهای تفریحی چین 

*

طبیعت چین

چین کشوی کهن و پهناور با زیبایی ها و جاذبه های بی نظیر همواره هدف اهالی سفر به این کشور بوده است. تور چین می تواند تجربه ای غنی و به یاد ماندنی برایتان باشد. طبیعت چین تا حدی مانند کشور خودمان چهار فصل است. آب و هوای چیندر نقاط مختلف این کشور متفاوت بوده و به دلیل این گستردگی ما تفاوت جالبی را نیز در فرهنگ و مذهب مردم چین می بینیم.

 

جازبه های گردشگری چین ,  مکانهای تفریحی چین, سفر به چین , دیدنیهای کشور چین , مکانهای تفریحی چین , سفر به چین

 

این روزها با وجود خطوط هواپیمایی ارزان قیمت، سفر به قدیمی ترین کشور جهان آسان تر شده است. در این کشور مکان هایی وجود دارد که همه آنها را می شناسند، مثلا شهر ممنوعه، میدان تیان آن من و دیواربزرگ چین. همه ما این مکان ها را می شناسیم و اگر به چین سفر کنیم مطمئنا سری به آنها خواهیم زد. بنابراین تصمیم گرفته ایم تا مکان هایی را به شما معرفی کنیم که کمتر با آنها آشنا هستید:

موزه یادبود قتل عام نانجینگ

این روزها توجه افراد به دوره های سیاه تاریخ جلب شده و گردشگری تاریک پدیده ای است که روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. مثلا کشتارهای کمبوجیه و هیروشیما دو مورد جذاب هستند که گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند.

در چین نیز آثاری از کشتارهای بیرحمانه ژاپنی ها در سال 1973 وجوددارد. در آن زمان ژاپنی ها به مدت 6 هفته چین را محاصره کردند. سربازهای ژاپنی 200000 مرد، زن و کودک چینی را مورد تجاوز، شکنجه و قتل قرار دادند.

امروزه مردم چین یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تلخ را گرامی می دارند. در این موزه تصاویر، مجسمه ها و شرح خاطرات بازماندگان در دسترس بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

 شهر لی جیانگ

شاید بتوان لی جیانگ را ونیز از نوع چینی دانست. اگرچه بخش عمده این شهر مدرن و پرجمعیت است، “لیجیانگ قدیم” منطقه ای روستایی مملو از کانال ها، پل های سنگی، معماری سنتی چین و فرهنگ و سنت اصیل چینی است، که دیگر نمی توان آن را به اسانی در چین مدرنیزه شده پیدا کرد.

جشنواره یخ و برف هاربین

دمای هوا در طول این جشنواره یک ماهه تا 40- درجه می رسد. این دما حتی از دمای شهر ولادی وستک روسیه هم پایین تر است. در چنین دمایی برف و یخ به وفور یافت می شود وچینی ها به همین دلیل هرسال جشنواره ای را برگزار می کنند که شاید بتوان آن را یکی از 4 جشنواره بزرگ زمستانی جهان به شمار آورد.

تیم هایی از سراسر جهان با ساختن مجسمه های یخی بزرگ و خلاقانه به شکل انسان، منظره یا اشیا در مسابقه یخ و برف شرکت می کنند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند در فعالیت های دیگری نظیر یخ نوردی شرکت کنند.

غارهای ژیجین

این غارهای عظیم الجثه مساحتی معادل 30000 متر مربع را پوشش داده و ارتفاع سقف آنها گاهی به 185 متر می رسد. اگرچه رودخانه ای که سال ها پیش این غارها را به وجود آورد دیگر جریان ندارد، هنوز نهرها و جریان های آب زیرزمینی راه خود را به سمت ساختارهای سنگی عجیب می پیمایند.

گویلین

این شهر را زیباترین شهر چین می دانند. گویلین در کنار رودخانه لی در جنوب چین قرار گرفته  و جنگل های سرسبز و طبیعت فوق العاده چین آن را احاطه کرده اند. علیرغم گرایش روزافزون چین به غرب و فرهنگ غربی، گویلین همچنان تاریخ غنی خود را حفظ کرده است.

تپه خرطوم فیل، رودخانه شکوفه های هلو، و آبشار گودنگ جزو جاذبه های این شهر محسوب می شوند.

 کوه چان بای شان

رودخانه ای به نام رودخانه بهشت در کنار این آتشفشان خاموش جریان دارد. این منطقه بهارهای گرمی دارد و پارک ملی که در کنار آن واقع شده است محل زندگی گونه های جانوری مختلفی از جمله خرس ها، گوزن ها، پلنگ ها و غیره است.

 پارک ملی Sanqingshan و پارک جنگلی Zhangjiaji

جزیره های جنگلی که در فیلم آواتار دیده می شود، با الهام از پارک جنگلی Zhangjiajiساخته شده اند. مجموعه شگفت انگیزی از ستون های شنی جمعیت را به سمت خود جذب می کنند و ستونی به ارتفاع 4000 فوت در مرکزیترین نقطه پارک قرار گرفته است.

اما پارک ملی Sanqingshan نیز به همین اندازه جذاب است، ستون های گرانیتی، جنگل های متراکم و انواع و اقسام گیاهان و جانوران در این پارک یافت می شوند.

 هاینان

هاینان یکی از استان های گرمسیری چین است که بیشتر به یک جزیره در اقیانوس آرام شباهت دارد. تپه های گرمسیری، سواحل شنی، و جنگل های انبوه این جزیره را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری چین تبدیل می کند.

امروزه نقطه اصلی جزیره پر از رستوران ها و مراکزی است که به روس ها تعلق دارند. بازدیدکنندگان می توانند به جزیره میمون ها بروند و آنها را تماشا کنند، غذاهای دریایی بسیار تازه میل کنند و آفتاب بگیرند.

 راه آهن چینگهای، تبت

این راه آهن متفاوت و منحصر به فرد مرتفع ترین راه آهن جهان است و پنجره های قطارهای آن به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند اکسیژن کافی به داخل بفرستند.

ارتفاع این خط آهن 1956 کیلومتری به 4000 متر و سرعت آن به 120 کیلومتر بر ساعت می رسد. بهای بلیط های این قطار از 226 یوان شروع می شود و حتی مسیر پکن تا لهاسا تنها 1260 یوان هزینه خواهد داشت.

این قطار از کوهستان ها، رودخانه ها و علفزارهای دورافتاده می گذرد. در طول مسیر پکن به لهاسا حدود 49 ایستگاه وجود دارد. بنابراین مسافران می توانند از قطار پیاده شوند و به اطراف سری بزنند.

 پارک ملی دره 9 روستا

شهرت این پارک ملی به آبشارها، روستاهای تبتی، رودخانه های خوشرنگ و جانوران منحصر به فردی که دارد بر می گردد. این پارک بیشتر به رویا شبیه است تا واقعیت. در بعضی از 9 روستایی که این دره نام خود را از آنها گرفته است هنوز ساکنانی وجود دارد.

گردش در سراسر این پارک و مشاهده ویژگی های منحصر به فرد آن حدود 3 روز وقت لازم دارد.

درباره چین

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین  کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است.
این کشور که پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از۱٬۳ میلیارد نفر سکنه‌است،
پایتخت کشور پکن است.

این کشور با حدود ۹٫۶ میلیون کیلومتر مربع سومین یا چهارمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور بزرگ دنیا از نظر وسعت خاکی (بدون احتساب آب‌های داخلی) از هنگام اجرای اصلاحات اقتصادی  برای پی‌ریزی یک اقتصاد مدرن، این کشور یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی دنیا را داشته‌است. این کشور هم‌اکنون بزرگترین صادرکننده و دومین واردکنندهٔ بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایهٔ تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. چین عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و سازمان‌های چندجانبه‌ای همچون سازمان تجارت جهانی، اپک، سازمان همکاری شانگهای و گروه ۲۰ است.
تورچین یکی از جذاب ترین تورهای مسافرتی در دنیا میباشد.
درتورچین میتوانید هزاران تفریح داشته باشید.

 

پکن

 پایتخت جمهوری خلق چین و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای دنیاست.
این شهر در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۱ میلیون نفر سکنه داشته‌است.
|پکن دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است.
فرودگاه بین‌المللی پکن دومین فرودگاه شلوغ دنیا از نظر ترافیک مسافران است.

 

درباره شانگهای

در شانگهای جاذبه‌های ارزان و حتی رایگان زیادی  وجود دارد.
اگر از غذافروشی‌های خیابانی غذا تهیه کنید می توانید با پرداخت هزینه‌ای کم، خورد و خوراک خودتان را تامین کنید.

 

وضعیت آب و هوایی

بارش باران در طول تابستان و بهار اتفاقی بسیار عادی است.
بر خلاف این دو فصل، پاییز و زمستان، آب و هوایی نسبتا خشک دارند.

بهترین ماه‌های سال برای رزرو هتل
از آنجا که شانگهای مقصد تجاری محبوبی است، اغلب اوقات سال با جمعیت زیادی روبرو هستیم .
فصل‌های پر گردشگر و گران قیمت یا به اصطلاح High-Season‌ معمولا از ماه آوریل تا می
و همچنین سپتامبر تا نوامبر به شمار می‌روند.
البته اکثر هتل‌های  شهر در طول تابستان قیمت‌های بالایی دارند.

بنابراین بهترین زمان برای اجاره‌ی هتل در طول زمستان و از ماه‌های دسامبر تا مارس است که off-season  نامیده می‌شوند.

متوسط قیمت مواد غذایی

ناهار: برای صرف یک وعده ناهار خوب به همراه قیمتی منطقی می توانید با پرداخت ۱۸ تا ۴۰ یوان در رستوران‌های معمولی و غرفه‌های خیابانی توقف کنید و از غذایتان لذت ببرید.

شام: برای صرف وعده ای شام انتخاب‌های زیادی در پیش رویتان قرار دارد که می توانید با هزینه‌ی ۳۰ تا ۶۰ یوان از آن لذت ببرید.
برای افرادی که محدودیت بودجه‌ای زیادی دارند با کمی شانس و جستجو می‌توانند با قیمت‌های کمتری هم یک وعده شاممم نسبتا خوب را میل کنند.

مک دونالد: خوشبختانه قیمت منوهای مک دونالد در شانگهای تقریبا از هرجای دیگر دنیا ارزان‌تر است.
معمولا صرف یک وعده غذا در این رستوران‌ها در بهترین حالت خود بیشتر از ۱۴۴۴ یوان نمی‌شود.

بطری آب: می توان در ارزان‌ترین حالت یک بطری آب را در شانگهای با پرداخت ۴ تا ۶ یوان تهیه کرد.

هزینه‌ی حمل و نقل

هزینه‌ی جابجایی با تاکسی در این شهر نسبت به برخی از دیگر نقاط دنیا ارزان‌تر است.
به طور مثال هزینه‌ی جابجایی از فرودگاه تا مرکز شهر بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ یوان هزینه در بر دارد.
قیمت پایه‌ی تاکسی در سطح شهر هم در طول روز ۱۲یوان و در شب ۱۶ یوان می‌شود .
به ازای هر ۳ کیلومتر جابجایی اضافه به ترتیب ۲.۴ و ۳.۱ یوان در روز و شب اضافه می‌شود.
با این وجود پیشنهاد ما این است که بیشتر از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

مقرون به صرفه ترین راه برای این کار هم خرید یک عدد کارت حمل و نقل عمومی شانگهای به نام Jiao Tong Ka است.
مزیت اصلی این کارت این است که می توان از آن در همه‌ی حالت‌های سیستم حمل و نقل استفاده کرد

 اگر این کارت را مبلغ بیشتری شارژ کنید می توانید از آن در بعضی از فروشگا‌های شعبه‌ای همچون مک دونالد استفاده کنید.
در صورتی که فروشگاهی از این سیستم استفاده کند لوگوی آن را بر روی کارت حک می کنند. برای تهیه کارت کافی است با پرداخت ۲۰ یوان و به زبان آوردن جمله‌ی “yi zhang jiao tong ka” (یی ژانگ  جایو تانگ کا) از هریک از ایستگاه‌های مترو آن را تهیه کنید.

کارت مذکور تا سقف ۲.۰۰۰ یوان قابل شارژ است.

بهترین تفریحات و سرگرمی‌ها در شانگهای

برج مروارید شرقی

بازدید از Oriental Pearl Tower ( برج مروارید شرقی)
این برج با ۴۶۸ متر ارتفاع، سومین برج بلند تلویزیونی جهان به شمار می‌رود.
طراحی جالب این بنا، آن را بخشی جدایی ناپذیر از خط افق معروف شانگ‌های کرده است.
اگر دوست دارید منظره‌ای بی نظیر را از ارتفاع بالا تماشا کنید این برج انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

باغ یو یوآن
باغ یو یوآن در شهر قدیمی شانگهای واقع شده است.
قدم زدن در باغ یو یوآن به شما فرصت می دهد تا نگاهی اجمالی به سبک زندگی در چین باستان بیاندازید.دره‌ی شادییی شانگهای

دره‌ی شادی

 محبوب‌ترین پارک تفریحی در شانگهای محسوب می‌شود .
مشخصا ارزش بازدید بالایی به همراه خانواده دارد.
با وجود اینکه پارک در مرکز شهر قرار ندارد، اما به راحتی از طریق مترو قابل دسترسی است.

دره‌ی شادی انواع وسایل سرگرمی معمول و غیر معمول شهربازی‌ها را درون خود جای داده است.

پس اگر دنبال محیطی برای سپری کردن یک نصف روز به یاد ماندنی هستید، می‌توانید روی این پارک حساب باز کنید.

چشمه‌ی آب گرم Green Massage

رفع استرس و خستگی در چشمه‌ی آب گرم Green Massage
سفر به چین و خصوصا شهر شانگهای به خاطر بزرگی آن، می تواند تنش‌زا و گاهی خسته کننده باشد.

خرید در مرکز خرید IFC  شانگهای

مرکز IFC  یکی از بزرگترین مراکز خرد در سراسر چین به شمار می‌رود.
در این مرکز می توان انواع برندهای لوکس به همراه غذاهای خوشمزه و دلفریب را پیدا کرد. همچنین در مرکز خرید IFC طیف وسیعی از غذا وجود دارد که حتی سخت‌ترین ذائقه‌ها را هم راضی نگه می‌دارد.

مراکز خرید چین

بازار عتیقه ی بانجایوآن
در این بازار آثار بسیاری از گذشته های دور به معرض نمایش گذاشته می شود. این عتیقه جات چیزی فراتر از زندگی روزمره ی مردم چین را نشان می دهند و شما می توانید بر حسب علاقه خود از این بازار خرید کنید.

بازار ژیوشوی
این بازار بزرگ درواقع خیابانی در پکن است و کالاهایی چون لباس، کیف، کفش و … در آن عرضه می شوند.

منطقه نانگولین و برج درام
در اطراف نانگولین و برج درام، خیابان های قدیمی وجود دارد که مغازه های سنتی بسیاری را در خود جای داده است.

بازار دی پلاس
مرکز خرید دی پلاس یکی از مدرن ترین بازارهای پکن است و ال ای دی نصب شده به روی سقف، از شاخصه ی اصلی آن به شمار می رود.

بازار جیامو
مرکز خریدی بسیار بزرگ که برترین برندهای دنیا در آن یافت می شود.

بازار وانگ فوجینگ
یکی از خیابان های شهر پکن که فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه هایی با کالاهای گران قیمت در آن واقع شده اند.

در سفر به چین به این نکات توجه کنید

اگر خود را آماده کرده اید که به چین سفر کنید، قبل از هر چیزی باید بگوئیم سفر بی نظیری در انتظار شماست. هر یک از شهرهای چین برای خود جاذبه های متنوع فرهنگی و تاریخی دارد و با بازگشت از این سفر تا مدت ها به روزهای سفرتان فکر خواهید کرد. پیشنهاد می کنیم قبل از سفرتان لیستی از جاذبه هایی که قرار است ببینید و کارهایی که قرار است انجام دهید را تهیه کنید تا نه تنها سفر راحت تر و بدون دغدغه تری را رقم زده باشید بلکه از زمانتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. گاهی اوقات شناخت کافی از تفاوت فرهنگی در سفرتان نیز کمک کننده خواهد بود. می توانید با کسی که قبلا به چین رفته همصحبت شوید؛ چراکه برخی مسائل و جزئیات سفر وجود دارند که فقط از کسی می‌توانید یاد بگیرید که قبلاً به این کشور سفر کرده است. با الی گشت همراه باشید تا با مرور نکات زیر سفری بی نظیر به چین را رقم بزنید.


جازبه های گردشگری چین ,  مکانهای تفریحی چین, سفر به چین , دیدنیهای کشور چین , مکانهای تفریحی چین , سفر به چین
  • همیشه به یاد داشته باشید که نام هتلی را که در آنجا اقامت دارید به زبان چینی بر روی برگه ای داشته باشید تا به راننده تاکسی نشان دهید تا به راحتی شما را به هتل برساند.
  • جمله‌ی Cesue zai nali? (دستشویی کجاست؟) را حفظ کنید
  • به هنگام خوردن غذایی در خانه‌ یا رستوران حتماً از خود سر و صدایی مانند (ممم) بروز دهید. ادا کردن این آواها نشانه‌ی رضایت شما از طعم و مزه‌ی غذا و همچنین راهی برای تشکر از میزبان شماست. در چین اگر به هنگام غذا خوردن ساکت باشید و صدایی از خود در نیاورید میزبان شما به شدت ناراحت خواهد شد!
  • هزینه‌ی سیم‌کارت در چین بسیار ارزان است، بنابراین در اولین فرصت یک سیم کارت بخرید. معمولاً اپراتور های تلفن همراه در چین دارای سرویس ترجمه هستند. شما متنی را به انگلیسی میفرستید و ترجمه‌ی آن به چینی در اسرع وقت برای شما ارسال می‌گردد. همچنین سرویس هایی برای راهنمایی شما در پیدا کردن مسیر مقصدتان در چین در نظر گرفته شده است. در این حین حتی ممکن است اپراتور برای سهولت سفر از شما بخواهد که تلفن را به راننده تاکسی دهد تا مقصدتان را به او اطلاع دهد و نیازهای شما را برای راننده توضیح دهد.
  • مراقب باشید زمانی که به صاحب مغازه پول نقد می‌دهید در ازای باقی پول‌های باستانی شرقی به شما برنگردانند. معمولاً این کار در چین رایج است
  • به هنگام سفر به چین در زمستان حتماً لباس گرم با خود داشته باشید. زمستان چین بسیار سرد است!
  • با اطمینان می‌توان گفت سفر به چین یکی از هیجان‌انگیزترین سفرهایی خواهد بود که شما در طول عمر خود تجربه خواهید کرد. با این وجود چیزهایی هستند که فقط از روی تجربه ی دیگران از سفر به این سرزمین می‌توان یاد گرفت. این نکات کوچک سبب می‌شوند سفر شما به مراتب دردسرهای کمتری داشته باشد. به یاد داشته باشید که اکثر مردم چین به زبان انگلیسی هیچ گونه آشنایی ندارند و ارتباط برقرار کردن با آنها به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست. بنابراین یادگیری این نکات سفر شما را بسیار راحت تر می کند
Share
برچسب ها :
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز